English | Arama | İletişim
Refakatçi olmak için

Hacettepe Erişkin Hastanesi    

Refakatçi Kartı

Hastanelerimizde refakatçi olarak kalabilmek için Refakatçi Kartı alınması zorunludur. Refakatçi kartı almak için hastanın yattığı yataklı servis sekreterliğinden alınan Refakatçi Başvuru Formu doldurulduktan sonra Erişkin Hastanesi C Katı Hasta Kabul’e iletilir.

 

Refakatçi Kartı özel odada ve suit odada yatan hastanın refakatçisine verilir. Pembe renkli bu karta sahip olan refakatçiler sadece öze oda ve suit odada kalabilirler. Bunun için özel oda veya suit oda ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Refaktçiler yemek ve yatak hizmetlerinden yararlanabilirler.

 

Ziyaretçi Kartı

Refakatçi Kartı’ndan ayrı olarak doktorun gerekli görmesi halinde hastanın yanında ziyaretçi kalabilir. Bunun için doktorun doldurduğu bir form hasta yakını tarafından Erişkin Hastanesi C Katı Hasta Kabul’e iletilir. Burada ziyaretçi kartı yazılabilmesi için bir kereye mahsus 15 TL* ödenir. Özel ziyaretçi kartı mavi renktedir. Özel ziyaretçiler sadece doktorun uygun gördüğü saatlerde hasta yanında kalabilirler. Yemek ve yatak hizmetlerinden yararlanamazlar.

 

Misafir Kartı

Ziyaret saatleri dışında (Erişkin Hastanesi ziyaret saatleri Koroner Yoğun Bakım için Salı-Perşembe-Cumartesi 12:30-13:00 arası, Psikiyatri için Salı- Perşembe-Cumartesi 12:30-13:30 arası, diğer tüm servisler için haftanın her günü 12:30-13:30 arasındadır) hasta ile kısa süreli görüşmeler (birkaç saat ile sınırlı) yapılması gerektiği takdirde, Klinik Hizmetleri Müdürlüğü’nün de gerekli görmesi ve onay vermesi halinde, Klinik Hizmetleri Müdürlüğü’nden üstünde belirtildiği süre ile sınırlı kullanılmak üzere ücretsiz Misafir Kartı çıkarılabilir (hasta yakınının tıbbi malzeme temini ve ulaştırması gibi haller buna örnektir).

 

* Burada belirtilen ücret değişebilir. Değişiklik halinde Hasta Kabul’ün açıkladığı fiyatlar geçerlidir. Ücretlerdeki değişiklikler en kısa zamanda bu sayfalarda güncellenir.

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr