English | Arama | İletişim
Hacettepe Erişkin Hastanesi

Hacettepe bünyesinde Tıp Merkezi Hastanesi’nin 1966’da hizmete girmesi ile erişkin hastalara da sağlık hizmeti sunulmaya başlandı. O tarihten günümüze, her geçen gün mükemmele ulaşabilmek için yoğun çaba harcandı ve artık Hacettepe Erişkin Hastanesi modern tıbbın gerektirdiği tüm araç ve gerecin, üstün bilgi birikimine sahip doktorlar tarafından kullanıldığı bir merkez haline geldi. Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen hastalara nitelikli sağlık hizmeti sunulmasının yanı sıra, Hacettepe Erişkin Hastanesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve araştırma görevlileri için önemli bir eğitim merkezi olma özelliğine de sahip.

 

Hacettepe Erişkin Hastanesi bünyesinde yaklaşık 250 öğretim üyesi, 400 araştırma görevlisi doktor, 350 sağlık teknisyeni, 475 hemşire, 400 hastabakıcı ve 900 de çeşitli idari kadrolarda görevli personel çalışıyor.

 

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ile birlikte 8 bloktan oluşan hastaneler kompleksinin, 4., 5., 6., 7. ve 8. blokları Hacettepe Erişkin Hastanesi’ni oluşturuyor. Yılda yaklaşık 600,000 hastanın ayaktan, 26,000 hastanın yatarak tedavi gördüğü, 20,000 hastanın ameliyat edildiği ve 24 saat acil servis hizmeti sunulan hastanemizin, 664 yatak kapasitesi bulunuyor.

 

Hasta haklarına saygının ve hasta memnuniyetinin ön planda olduğu hastanemizde sağlık hizmetinde sürekliliği sağlamak hep önde gelen amacımız olacak.

 

Bölümlerimiz

Randevu almak için

Yataklı servislerimiz

Doktorlarımız

Yönetim

Yer bulma

Ziyaret saatleri

Refakatçi olmak için

Her Hakkı Saklıdır © 2011 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürlüğü
info@hacettepe.com.tr